Kreu > Te Rejat e Fundit > Garmin-Asus paraqesin telefon të ri

Garmin-Asus paraqesin telefon të ri


f.0820082259208_m

Kompania Asus dhe gjiganti i pajisje GPS Garmin kanë paraqitur një telefon të ri të mençur nën brendin e tyre të përbashkët Garmin-Asus. Pajisja quhet M20 dhe përmban sistemin operativ Windows Mobile.

Sipas specifikave që Garmin-Asus M20 ofron duket të jetë bukur interesant: ekran VGA me 640 x 480 piksela, fotoaparat me rezolucion prej 3 megapiksela, lidhje HSDPA dhe GPS të Garmin, që do të thotë se do të jetë po aq kualitativ sa edhe në pajisjet e specializuara për GPS.

Krejt kjo vihet në funksion nga sistemi operativ Windows Mobile i kompanisë Microsoft. Problemi më i madh i këtij telefoni është tregu; M20, tani për tani mund të gjendet vetëm në Tajvan, e nuk është e sigurt kur dhe nëse do të paraqitet tek ne.

Kategori: Te Rejat e Fundit
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: