Kreu > Te Rejat e Fundit > Nokia e Microsoft arrijnë marrëveshje

Nokia e Microsoft arrijnë marrëveshje


f.0812221412641_m

Microsoft, kompania më e madhe e prodhimit të programeve kompjuterike dhe Nokia, kompania që kryeson prodhimin e telefonave të dorës kanë nisur një bashkëpunim të ri.

Marrëveshja më e fundit i lejon përdoruesve të Nokias të kenë qasje në programin Microsoft Office në telefonat e tyre mobilë.

Kjo i mundëson Microsoftit të hyjë dhe në tregun e celularëve, duke zgjeruar tregun e vetë tradicional që është në fushën e kompjuterëve. /rel/

Kategori: Te Rejat e Fundit
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: