Kreu > Te Rejat e Fundit > Opera Mobile për Android

Opera Mobile për Android


f.0807134954916_m

Shfletuesi i internetit nga Opera për pajisje të vogla mobile do të duhej të jetë i pranishëm edhe në platformën Android të kompanisë Google.

Kryeshefi ekzekutiv i Opera Software, Jon von Tetzchner ka paralajmëruar se shfletuesi i tyre i internetit për pajisje të vogla mobile do të jetë i pranueshëm edhe në Android, mirëpo nuk e ka precizuar kohën se kur do të mund të ndodhë kjo gjë.

Aktualisht shfletuesi Opera Mobile është i pranishëm vetëm në sistemet operative Windows Mobile e Symbian, derisa përdoruesit e Android e Blackberry do të kufizohen në Opera Mini.

Edhe pse në Android ekziston një shfletues bukur i mirë i bazuar në WebKit, Opera Mobile ofron një varg përparësish dhe dallohet për shpejtësinë e madhe të punës.

Advertisements
Kategori: Te Rejat e Fundit
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: