Kreu > Te Rejat e Fundit > Lenovo O1 del në tregun kinez

Lenovo O1 del në tregun kinez


35254_1

Nga muaji i ardhshëm në tregun kinez fillon shitja e celularit O1 të kompanisë Lenovo, i cili është inspiruar në iPhone, por i pajisur me sistemin operativ Android.Operatori më i madh në botë, China Mobile, ka paralajmëruar për muajin e ardhshëm fillimin e shitjes së celularit O1 të gjeneratës së tretë (3G) nga kompania Lenovo, të cilin tanimë e thërrasin “OPhone” për shkak të ndikimit të dukshëm të dizajnit të iPhone në këtë pajisje.

Pajisja është e bazuar në sistemin operativ Google Android, derisa mbështet standardin kinez 3G TD-SCDMA të cilin tani për tani supozohet se e përdorin vetëm tre për qind e shfrytëzuesve kinezë. Do të duhej të ishte pikërisht ky celular i cili do të nxisë shfrytëzuesit që të pranojnë dhe përdorin komunikimet 3G.

Në stilin e Apple App Store, China Mobile ka për qëllim të nis dyqanin e vet online Mobile Market për aplikacione të celularit O1

Kategori: Te Rejat e Fundit
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: