Kreu > I pakategorizuar > RIM konfirmon BlackBerry Curve 8520

RIM konfirmon BlackBerry Curve 8520


f.0731105058139_m

Pas paraqitjes së teknologjisë touchscreen me modelin Storm, RIM i është kthyer recetës së dëshmuar, tastierës QWERTY.

BlackBerry Curve 8520 vjen me tastierë të plotë fizike QWERTY me të cilën RIM për sa vite tani na ka mësuar, mirëpo edhe më mbështetje të plotë për lidhjen Wi-Fi, që u ka munguar shumë paraardhësve të tij.

Curve 8520 ka procesor i cili punon në taktin 512 MHz, 256 MB memorie flash, fotoaparat prej 2 megapikselash si dhe mbështetje lokale për kompjuterët Mac dhe teknologjinë Bluetooth 2.0.

Risia më e re në radhën e telefonave të mençur BlackBerry të kompanisë RIM do të duhej që në treg të paraqitej gjatë muajit gusht.

Kategori: I pakategorizuar
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: