Kreu > Apple, NOKIA, Te Rejat e Fundit > Apple perpara NOKIAS

Apple perpara NOKIAS


f.0709104839465_mSipas analizës së bërë nga kompania Generator Research, Apple do të mund të bëhej kompania dominuese në tregun e telefonave të mençur dhe deri në vitin 2013 do të mund të largonte nga froni Nokian e paprekshme.

Nëse vazhdon rënia e saj, Nokia për katër vite do të bie në 20 për qind të pjesëmarrjes në tregun e telefonave të mençur, derisa në anën tjetër iPhone në të njëjtën periudhë do të duhej të bëj për vete 33 për qind të tregut botëror.

Nokia e Apple, sipas pjesëmarrjes në treg, do të duhej të barazoheshin qysh në vitin 2011, derisa parashikohet se Apple gjatë këtij viti do të mund të shiste hiq më pak se 77 milionë iPhone.

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: