Kreu > NOKIA, Software, Te Rejat e Fundit > Nokia Ovi Maps 3.0

Nokia Ovi Maps 3.0


Nokia ka paralajmëruar versionin e tretë të softuerit për navigim ne mbi 40 modele të saja i cili vjen nën emrin Ovi Maps.

Ovi Maps në versionin e tij të tretë sjell përmirësime të shumta nga të cilat veçohen incizimet satelitore të rezolucionit të lartë, mundësia e shikimit 2D dhe 3D në harta si dhe modelet tredimensionale në vendet e shquara të mbi 200 qyteteve të botës.

Softueri ofron mundësimin e navigacionit për ecje në këmbë dhe vozitjes ku paraqiten informacionet për kufizimet e shpejtësisë apo lokacionet e radarëve.

Në aplikacion është integruar edhe parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme.

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: