Kreu > I pakategorizuar > Samsung Omnia

Samsung Omnia


samsung-i8000-01

Kompania Samsung nga Koreja e Jugut telefonin e saj të parë Omnia e ka paraqitur gjatë muajit qershor 2008. Pothuajse një vit më pas janë paraqitur informatat e para për trashëguesin e këtij brendi të popullarizuar – modelin Omnia 2. Telefoni i cili bart shenjën dalluese I8000, sjell përmirësime të shumta, në mesin e të cilave theksohet ekrani WVGA prej 3.7 inçësh i ndjeshëm në prekje. Në të gjendet edhe fotoaparati prej 8.1 megapikselash me blic të dyfishtë LED, HSDPA, WiFi dhe mbështetja për aGPS. Në të gjendet edhe pamja e përdoruesit shumë e lavdëruar TouchWiz, i cili në këtë rast në vete do të duhej të kishte të instaluar sistemin Windows Mobile 6.1. Fotografitë zyrtare dhe informatat shtesë priten deri në fund të këtij muaji, e tani për tani nuk ka as informata se kur Omnia 2 do të mund të pritet në shitje.

Kategori: I pakategorizuar
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: