Kreu > NOKIA, Te Rejat e Fundit > Paraqiten Nokia E72 e 5530 Xpress music

Paraqiten Nokia E72 e 5530 Xpress music


Edhe pse adhuruesit e teknologjisë kanë pritur që Nokia me zhurmë të madhe do të paraqes dy modelet e saja të reja, E72 dhe 5530 Xpress music, kjo ngjarje ka ndodhur larg syve të publikut.Modelet e Nokias supozohet se janë paraqitur në konferencën Connection 9 në Singapor, derisa në YouTube është publikuar edhe reklama për modelin E72.

Modeli i shumëpritur Nokia E72 është avancuar dukshëm në krahasim me atë E71, ka fotoaparat prej 5 megapikselash, qasje 3.5 milimetërshe për dëgjuese, busulle, siç është paralajmëruar më herët, derisa gjykuar sipas reklamës ka edhe mi optik. Çmimi i këtij modeli do të jetë rreth 350 euro.

Nokia 5530 është pak më e avancuar sesa modeli 5800. Ka fotoaparat prej 3.2 megapikselash me blic, qasje 3.5 milimetërshe për dëgjuese si dhe ekran të ndjeshëm në prekje me dimensione prej 640 x 360. Çmimi i këtij telefoni sillet rreth 200 euro.

Nokia E72
Nokia E72
Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: