Kreu > Palm, Te Rejat e Fundit > Palm Pre – fillim i suksesshëm i shitjes

Palm Pre – fillim i suksesshëm i shitjes


f.0609111734464_m

Rezultatet jozyrtare flasin për shitje të suksesshme të Palm Pre. Gjatë fundjavës janë shitur mbi 50.000 pajisje.

Analistët e tregjeve të kompanisë Piper Jaffray e J. P. Morgan vlerësojnë se fillimi i shitjes së telefonit të mençur (smartphone) Palm Pre ka kaluar me sukses. Sipas të dhënave të tyre, pajisjet pothuajse në të gjitha pikat e shitjes të operatorit telefonik Sprint janë shitur, mirëpo kjo pjesërisht do të mund të ishte edhe për shkak të numrit të vogël të tyre në ditën e fillimit të shitjes – në mes të 30 e 200 telefonave për dyqan, varësisht nga qyteti.

Gjatë javës priten dërgesa të reja derisa të dhënat jozyrtare flasin për mbi 50.000 njësi të shitura gjatë fundjavës. Nuk duhet harruar se Apple gjatë javës së parë ka arritur të shes 146.000 iPhone të gjeneratës së parë.

Mirëpo, nëpër internet tanimë kanë filluar të sillen muhabetet për bug-at e parë – fikjen dhe nxehjen e Palmit (që do të mund të zgjidheshin me përditësimin e softuerëve firmuare), derisa një numër i përdoruesve po paraqesin edhe lloj-lloj “gërvishtjesh” nëpër ekran dhe ndriçimin e tyre të pabarabartë.

Kategori: Palm, Te Rejat e Fundit
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: