Kreu > NOKIA, Te Rejat e Fundit > Nokia N97 vjen këtë muaj

Nokia N97 vjen këtë muaj


f.0602113503433_m

Nokia ka njoftuar zyrtarisht se telefoni i saj më i avancuar i mençur, N97, do të jetë në shitje në mbi 75 shtete gjatë këtij muaji.

Paralajmërimi zyrtar nga Nokia nuk përmend shtetet e veçanta, por bëhet fjalë për mbi 75 shtete, kështu që mund të shpresojmë se edhe në shtetin tonë të ri do të depërtojë disi.

Specifikat e këtij modeli të Nokias janë më të vërtetë mbresëlënëse. Bëhet fjalë për një telefon të mençur të bazuar në platformën Symbian S60 me ekran të ndjeshëm në prekje, me diagonale prej tre inçësh e gjysmë me rezolucion prej 640 x 360 piksela dhe fotoaparat prej pesë megapiksela.

Nga memoria, në të janë integruar 32 gigabajt me mundësi zgjerimi me anë të kartelave microSD deri në 16 GB, e sa i përket lidhjeve, në të janë Bluetooth 2.0, WLAN, GPRS e HSDPA, si dhe GPS e A-GPS për navigim.

www.nokia.com/press/n97

  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: