Kreu > Modelet e Fundit, Samsung, Samsung, Te Rejat e Fundit > Samung Celular me fotoaparat prej 12MP

Samung Celular me fotoaparat prej 12MP


Celular me fotoaparat prej 12 megapiksela Në fund të vitit të kaluar Samung në Evropë pati paraqitur disa modele të reja të celularëve, derisa një prej tyre e mbante emrin Pixon. Modeli i përmendur tani bëhet me një varg përditësimesh nga të cilat kryesorja është me fotoaparatin prej 12 megapiksela. Siç pohojnë në Samsung, bëhet fjalë për celularin e parë me fotoaparatin mbresëlënës prej 12 megapiksela, që ndryshe është rezolucion i cili është në mënyrë standarde i pranishëm në shumicën e fotoaparateve të sektorit të kompaktëve. Samsung Pixon 12 përmban ekran AMOLED 3.1 inçësh të ndjeshëm në prekje, fotoaparat prej 12 megapikselash me auto-fokus, derisa fotografitë e bëra është e mundur që me anë të shërbimit Share Pixon të kompanisë Samsung të barten thjesht në shërbimet si Facebook, Picasa e të ngjashëm. Në celular është integruar hapësira e të dhënave prej 150 MB i cili mund të zgjerohet edhe më shumë me anë të qasjes microSD, celulari bie në kategorinë e pajisjeve quad-band GSM/GPRS/EDGE, HSPA 900/2.100 MHz, përmban GPS, ËiFi, FM radio dhe mbështetje të gjerë për paraqitjen e përmbajtjeve multimediale. Samsung Pixon 12 në treg fo të duhej të paraqitej në fund të këtij muaji të cilit sapo kemi hyrë.

  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni / Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni / Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni / Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni / Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: