Palm Pre


Palm Pre,telefon i mençur që do të shënojë edhe debutimin e shumëpritur të sistemit operativ WebOS,është një nga artikujt më të përfolur në Consumer Electronics Show 2009, që u mbajt në janar në Las Vegas. Me pamje të bukur, formë ergonomike, tastierë vertikale QWERTY rrëshqitëse dhe ekran multitouch, Pre (i cili së pari ka dalë në rrjetin EvDO të Sprint) mund të paraqesë një kërcënim serioz si për iPhone ashtu edhe për T-Mobile G1 (bazuar në Android OS të Google).
WebOS i Palm mund të kryejë disa punë njëherësh, gjë që iPhone nuk e bën dot. Pre mund të ruajë faqet për shikim kur nuk jeni në internet, në sh¬fletuesin Webkit, opsion që telefonat e mençur nuk e kanë.
Në dispozicion: Mesi i vitit; Çmimi nuk është caktuar

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: