Kreu > Apple, Software, Te Rejat e Fundit > iAlba – Cydia Repository i pare Shqip

iAlba – Cydia Repository i pare Shqip


iAlba – Cydia Repository i pare Shqip Shtyp Shpërndaje me Postë Elektronike
Dy Studentet Kumanovare Suejb Memeti dhe Lulzim Fazlija te cilet me heret prezentuan Paketin e gjuhes shqipe per celularet tani mjaft te njohur iPhone, tani sjellin risin e rradhes duke sjelle per here te pare iAlba Repositoryn e pare Shqiptare. Duke shtuar repositoryn iAlba ju do te mund te intaloni paketin e paralajmeruar qe do tejete falas, ate te gjuhes shqipe, pra pasi ta keni shtuar iAlba repositoryn ju do te shifni packetin te emeruar Albanian Language Pack. Pervec tjerash iAlba ofron edhe hostim te aplikacioneve ose themes tuajave qe do ti programoni per iphone… Me poshte do te sqarojme edhe si duhet te shtoni repon iAlba ne iphone si dhe si te instaloni gjuhen shqipe ne iphone tuajin.

Si te shtoni iAlba First Albanian Repository ne Cydia?
Se pari hapni aplikacionin me emrin Cydia. Pasi takeni hapur shtypni Manage si ne foton me poshte?

Pasi te keni shtypur Manage do tju shfaqet menyja si ne foton me poshte ne te cilen ju duhet te zgjidhni Sources..

Pasi te keni klikuar ne Sources, ju do te shifni menyne si ne foton me poshte ku juve duhet te shtypni Edit ne kendin e djathe lart, pasi te keni shtypur ate do te duhet te shtypni Add ne kendin e majte lart…

Pastj do tju paraqitet njemeny ku duhet te shtypni repositoryn tone: http://iphone.pc-zone.tv si ne foton me poshte, pasta te klikoni Add Source…

Do e prisni per pak minuta deri sa te shtohet repository ne source listen tuaj, pasaj do te shkoni ne search dhe te kerkoni Albanian Language Pack do tju shfaqet aplikacioni si ne foton me posh dhe duhet te klikoni mbi Paketin Albanian Language Pack…

Pastaj do tju shfaqet menyja si meposhte dhe duhet te klikoni mbi Install.

Do te konfirmoni se doni te instaloni kete pakete dhe duhet te prisni deris te instalohet.
Pasi e gjithe kjo te jet kryer me sukses ju do te mnd ta nderroni gjuhen tuaj ne shqip.
Per te nderruar gjuhen duhet te ndjekni kete hap: Settings–>General–>International–>Languages dhe zgjidhni Shqip dhe gjithcka eshte mire tani…
Ju faleminderit.
Suejb Memeti dhe Lulzim Fazlija

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: