Kreu > Modelet e Fundit, Nokia > Nokia 6710 Navigator

Nokia 6710 Navigator


Nokia ka prezantuar serine e trete Navigator dhe saktesisht modelin “6710”, me permiresime te dukshme, por edhe te ngjashme me modelin e nje viti me pare.
Ndryshe nga “6210 Navigator”, modeli i ri ka nje ekran me te madh dhe nje kursor rreshkites te dizenjuar kendshem.

Telefoni i dores “6710 Navigator”, perfshin versionin me te fundit te hartes “Nokia” me instalim ne versionin 3.0, duke i dhene mundesi perdoruesve te kene mundesi hyrjeje ne siperfaqen fotografike, si tek hartat “Google”.
Per ta bere me te lehte perdorimin “6710” ka nje siperfaqe me te ndjeshme,
ne krah te ekranit, per te bere te mundur nje zmadhim me te mire.
Pjesa me e madhe e programeve jane te njejta, si HSDPA, Wi-Fi, A-GPS, nje pergjigjje dixhitale me te kuruar, plus kete vit aparati do te kete edhe programin HSUPA (te ngjashem me HSDPA), per t’iu ndihmuar ne perftimin e fotove gjoegrafike. Persa i takon fotove, modeli “6710”, karakterizohet nga nje kamer 5-megapiksel me lente “Carl Zeiss”, si edhe me shigjeten “LED” dhe autofokus.
Njerezit, qe preferojne te kene nje telefon dore me nje ekran te gjere do te mbeten te kenaqur nga ecuria e ketij telefoni, pasi cilesia eshte e njejte, por permasat jane me te reduktuara. Kete aparat mund ta gjeni me çmimin 699 dollare.

Advertisements
Kategori: Modelet e Fundit, Nokia
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: