Lancohet Nokia E52


Kompania Nokia së fundmi ka paralajmëruar për nxjerrjen e trashëgimtarit të celularit të saj të biznesit E51, një prej më të shiturve në muajt e fundit, dhe e ka emëruar atë me emrinE52. Modeli i ri i është përmirësuar në çdo pikëpamje, që nga paraqitja grafike, aplikacionet e para instaluara, paketa Office dhe veçanërisht është punuar në kohëzgjatjen e baterisë.
Modeli i ri dallohet kryesisht për kohën në pritje të telefonit, pra stand by, e cila zgjat 672 orë ose 28 ditë. Modeli E52 është i pajisur me Nokia Messaging, shërbim që mundëson mbajtjen e një llogarie e-maili. Smatrphoni punon me sistemin operativ Symbian OS 9.3 seria 60. Çdo gjë shfaqet në ekranin prej 2.4 polësh me rezolucion 240 X 32- pixel me 16 milion
ngjyra. Nokia i ri E52 ofron zgjidhje
biznesi si për shembull atë Call Connect. Një shërbim që integron pajisen Nokia me sistemet telefonike të bizneseve të mëdha, kjo e lehtëson në maksimum komunikimin vetëm nga një telefon i vetëm. Ai do të komercializohet në treg me një çmim fillestar prej rreth 300 eurosh.

Nokia biznes E52
General 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G Network HSDPA 900 / 2100
HSDPA 850 / 2100 – US version
Announced 2009, May
Status Coming soon. Exp. release 2009, Q3
Size Dimensions 116 x 49 x 9.9 mm, 54 cc
Weight 98 g
Display Type TFT, 16M colors
Size 240 x 320 pixels, 2.4 inches
Sound Alert types Vibration; Downloadable polyphonic, MP3 ringtones
Speakerphone Yes
– 3.5 mm audio jack
Memory Phonebook Practically unlimited entries and fields, Photocall
Call records Detailed, max 30 days
Internal 60 MB
Card slot microSD (TransFlash), up to 16GB, 1GB included
Data GPRS Class 32
HSCSD Yes
EDGE Class 32, 296 / 178.8 kbits
3G HSDPA, 10.2 Mbps; HSUPA, 2 Mbps
WLAN Wi-Fi 802.11 b/g, UPnP technology
Bluetooth Yes, v2.0 with A2DP
Infrared port No
USB Yes, v2.0 microUSB
Camera Primary 3.2 MP, 2048×1536 pixels, enhanced fixed focus, LED flash
Video Yes, VGA@15fps
Secondary VGA videocall camera
Features OS Symbian OS, S60 rel. 3.2
CPU ARM 11 600 MHz processor
Messaging SMS, MMS, Email
Browser WAP 2.0/xHTML, HTML
Radio Stereo FM radio with RDS
Games Yes + downloadable
Colors Metal Grey Aluminium, Golden Aluminium
GPS Yes, with A-GPS support; Nokia Maps 3.0
Java Yes, MIDP 2.1
– Digital compass
– MP3/MP4/eAAC+/WMA player
– Document viewer (Word, Excel, PowerPoint, PDF)
– Voice memo
– T9
Battery Standard battery, Li-Ion 1500 mAh (BP-4L)
Stand-by Up to 672 h (2G) / Up to 432 h (3G)
Talk time Up to 8 h (2G) / Up to 6 h (3G)
Music play Up to 18 h
Attached Thumbnails
Click image for larger version Name: nokia-e52.jpg Views: 0 Size: 5.9 KB ID: 478

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: