Omnia HD


Kompania “Samsung” ka perfshire ne telefonin e saj me te fundit programin “Windows Mobile OS”, te perdorur nga origjinali “Omnia”. “Omnia HD” eshte nje kuti me nje sere karakteristikash, e cila jep mundesine e perdorimit te ekranit me prekje. Click the image to open in full size. “Omnia HD”, perdor gjithashtu edhe karakteristiken “TouchWiz UI”, nje buton me rrotullim qe e kemi pare edhe te “F480”. Sistemi “HD” nuk vjen si pasoje e nje tastiere fizike, por duke perdorur ekranin. Kjo eshte nje pike kyçe per procesin e shitjeve. Ekrani eshte i ndertuar ne baze te teknologjise “AMOLED” dhe ofron nje ngjyrim superior, kontrast mbreselenes, si dhe nje jetegjatesi ne bateri. Ne pamje te pare ky aparat ka nje dizenjim mbreselenes. Pjesa tjeter e programeve te “Omnia HD” eshte gjithashtu me nje ecuri te mire. Ky aparat ofron lidhje me sistemin “HSDPA”, “Wi-Fi” per transferimin e te dhenave, “DLNA” per funksionet media, “GPS” per navigimin si dhe nje memorie 8GB ose 16GB nese do te perdorni karten e zgjerimit mikroSD. Ne pjesen e pasme te telefonit ndodhet kamera 8-megapiksel. Vitin e kaluar telefonet “Omnia” vuajten mungesen e nje varferie ne jeten e baterise. Gjate testimeve u vu re se ky aparat kerkonte nje karikim te perditshem. Ecuria eshte permiresuar, ajo eshte zgjeruar dhe tashme behet fjale per nje bateri me kapacitet nga 1440mAh deri ne 1500mAh. Ekrani eshte gjithashtu i gjere. “Omnia HD” rezalizon video me nje shpejtesi 24 frame per sekond dhe ju mund te shikoni cilesine e larte duke perdorur rrjetin pa pasur nevoje per kabllin. Ekrani ka permasa 360 x 640 dhe lejon nje shikim te mire te videove. Shpejtesia e sistemit “HSDPA” eshte mbi 7.2Mb/s dhe lejon nje bisedim te shpejte dhe cilesor. Nje tjeter karakteristike e ketij aparati eshte edhe lidhja me “Bluetooth 2.0”, si edhe me porten hyrese “USB” per te marre dhe derguar gjithçka qe deshironi. Permasat e “Samsung Omnia HD” jane 123 x 58 x 13 milimetra. Ky aparat kushton 500 dollare.

Advertisements
  1. Ende pa komente.
  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: